Aktualności

Zasada działania i zalety przenośników grawitacyjnych

comment Komentarzy: 0 favorite Wyświetleń: 178

Przenośniki grawitacyjne, to urządzenia o najprostszej konstrukcji, które nie posiadają napędu. Stosowane są w nich rolki grawitacyjne. Produkty mogą być przesuwane ręcznie lub transportowane pod wpływem grawitacji, dzięki ustawieniu przenośnika pod odpowiednim kątem.

Aby zoptymalizować funkcjonalność przenośników grawitacyjnych, należy odpowiednio dobrać prędkość transportu. W tym celu trzeba uwzględnić długość przenośnika oraz specyfikę transportowanych produktów – jego kształt, gabaryty i masę. W zależności od transportowanego produktu wykorzystuje się rolki w średnicy o różnych średnicach, z płaszczami wykonanymi z różnych materiałów i z różnymi powłokami ochronnymi. Przenośniki grawitacyjne rolkowe mogą służyć jako łączniki i bufory w różnego rodzaju liniach technologicznych, a także jako zakończenia linii pakujących czy montażowych. Ich zaletą jest prosta budowa, duża wydajność, dowolność miejsca załadunku oraz brak elementów ruchomych i silników napędowych. Wszystko to wpływa na małe nakłady inwestycyjne i niskie koszty eksploatacji.

Dodatkowe akcesoria

Na życzenie klienta firmy produkcyjne są w stanie wykonać transporter w wersji grawitacyjnej z ramą nośną na kształtownikach stalowych odpowiedniej wielkości. Dodatkowym wyposażeniem może być stoper paczek, który zabezpiecza ładunki przed upadkiem na końcu przenośnika w strefie rozładunku oraz klamra do łączenia przenośników, pozwalająca w prosty i szybki sposób połączyć ze sobą kilka przenośników, aby rozbudować system.

Komentarze

Bez komentarza w tej chwili!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło