Rolki grawitacyjne stalowe kontra aluminiowe – które wybrać?

Rolki grawitacyjne stalowe kontra aluminiowe – które wybrać?

Rolki grawitacyjne przeznaczone są do transportowania ładunków jednostkowych o różnej masie. Pozostaje jednak pytanie: czy lepiej wybrać te wykonane ze stali, czy może z aluminium? Oto odpowiedź na to pytanie.

Jakie są zalety grawitacyjnych rolek stalowych?

Jedną z ich największych zalet jest bez wątpienia bardzo duża wytrzymałość. Przekłada się ona na to, że można używać ich długo oraz w sposób bezawaryjny, a w razie konieczności poddać regeneracji. Dzięki temu mogą być wykorzystywane ponownie, z oszczędnością dla przedsiębiorstwa. Rolki napędowe z tego materiału to dodatkowo możliwość wzmocnienia tak, aby przystosować je do najbardziej wymagających warunków działania. W tym celu stosuje się m.in. metodę ocynkowania, czyli nakładania na materiał wytrzymałej powłoki z cynku. Dzięki temu rolka jest bardziej odporna na procesy tarcia i uderzenia, a także nie ma tak częstej potrzeby jej konserwacji.

Warto dodatkowo pamiętać, że znaczenie ma nie tylko sama rolka, ale też elementy jej towarzyszące. Chodzi tutaj m.in. o obudowę, płaszcz i łożysko, które także muszą być wykonane z najwyższą starannością oraz dokładnością. Wszystko po to, aby uchronić przed uszkodzeniami.

Czym charakteryzują się aluminiowe rolki grawitacyjne?

Rolki grawitacyjne mogą być wykonane również z aluminium, przy czym jest to tworzywo zdecydowanie rzadziej wykorzystywane do produkcji tego typu elementów. Zazwyczaj używa się go tylko w części, np. do wykonywania specjalnego płaszcza. Wynika to z faktu, że aluminium jest przypadku rolek bardziej podatne na uszkodzenia i mogłoby ulegać szybszemu zużyciu podczas transportu większych elementów. Podobnie jak stal, materiał ten można jednak dodatkowo zabezpieczyć. Służy do tego celu anodowanie aluminium po to, aby stworzyć powłokę o większej twardości oraz odporności na korodowanie.

Jeśli rolki grawitacyjne to coś, czego szukasz, to koniecznie sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, jakie produkty możemy Ci dostarczyć. Serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Posted on