Na czym polega regeneracja rolek transportowych?

Na czym polega regeneracja rolek transportowych?

Przewożenie ładunku, zwłaszcza ciężkiego, byłoby zajęciem trudnym i czasochłonnym, gdyby nie wykorzystywano rolek transportowych. Co więcej, są one również używane z powodzeniem w zakładach, ponieważ pozwalają przenieść ładunek na halach i magazynach. Rolki są przydatne podczas produkcji i przewozu mebli czy maszyn, gdyż dzięki nim produkty nie ulegają uszkodzeniu. W czasie ich intensywnej eksploatacji tego typu elementy mogą wymagać regeneracji. Dlaczego należy się o nią zatroszczyć?

Czemu trzeba poddawać regeneracji rolki transportowe?

W związku z tym, że rolki transportowe są wykorzystywane na co dzień w zakładach produkcyjnych i pomagają przenosić ważne, kosztowne produkty i sprzęty, nie można sobie pozwolić na ich awarię. Bez tych elementów praca byłaby powolniejsza. Ze względu na branżę, w której tego typu elementy są używane, trzeba dobrać odpowiedni rodzaj rolek. Dlatego, jeśli któraś z nich ulegnie awarii, charakter regeneracji będzie się różnił. Ponadto w poszczególnych firmach sposoby naprawy mogą być inne. Z pewnością trzeba zatroszczyć się o dobry stan wałów stalowych. Można na nie nanieść nowe nakrycie gumowe, jeżeli jest taka potrzeba. Regeneracja obejmuje również rowkowanie i szlifowanie powierzchni gumowej. Niekiedy konieczne okazuje się wykonanie od początku rdzeni metalowych.

Regeneracja obejmuje wiele usług m.in. wiercenie, spawanie, toczenie, frezowanie, dłutowanie czy też szlifowanie. W związku z tym trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie na czym, w danym przypadku, będzie polegała regeneracja, ponieważ każde zlecenie jest traktowane indywidualnie. Rolki z tworzywa sztucznego mogą wymagać nałożenia na pęknięte miejsce warstw pyłków. Z kolei elementy ze stali węglowej trzeba rozgrzać do temperatury topnienia materiału, żeby móc dokonać wypełnienia w wymagającym tego miejscu. Rolki nierzadko należy zabezpieczyć przed korozją czy także dodatkowo je ocynkować. Dzięki regeneracji elementy transportowe stają się sprawne, więc nie trzeba inwestować w kupno nowych elementów tego rodzaju.

Posted on