Jakie rolki nadają się najlepiej do transportu ładunków o znacznej masie?

Jakie rolki nadają się najlepiej do transportu ładunków o znacznej masie?

Rolki transportowe wykorzystywane są w różnych sektorach przemysłu, np. w branży spożywczej, transportowej, przez kopalnie i producentów samochodów. Wykonane są ze stali węglowej i ocynkowanej. Dzięki zabezpieczeniu pierścieniami segera są bardzo trwałe i odporne na przedwczesne zużycie. Występują w wystandaryzowanych rozmiarach.

Czym się kierować, wybierając rolki do transportu maszyn?

Przewóz maszyn i bardzo ciężkich ładunków jest bardzo skomplikowany. Konieczne jest zastosowanie odpowiednich urządzeń. Pomagają w tym rolki transportowe, które w tym wypadku, są praktycznie niezastąpione, ponieważ ułatwiają przemieszczanie ładunków o masie nawet kilkudziesięciu ton, pomimo swojej prostej budowy. Biorąc pod uwagę ich różnorodność, istnieje szereg parametrów, które trzeba uwzględnić. Są to: materiał, z jakiego wykonane są rolki, ich średnice, osie, łożyska, długość robocza czy przewidywane obciążenie. Ich szeroki wybór oferuje firma Mewaa, co pozwala na dobranie rolek transportowych dokładnie odpowiadających potrzebom przemieszczanej maszyny oraz przemieszczanie jej w sposób bezpieczny, z zachowaniem równomiernie rozłożonego ciężaru.

Dlaczego rolki najlepiej nadają do transportu ładunków o znacznej masie i gdzie się je stosuje?

Rolki do transportu ładunków o znacznej masie charakteryzują się niskim oporem toczenia, co sprawia, że dłużej zachowują ona nominalną sprawność. Mogą być więc wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu, np. w branży spożywczej, transportowej, drzewnej, metalowej, motoryzacyjnej oraz w górnictwie, hutnictwie i energetyce. Wyposażone są w łożyska kulkowe, a obciążenie na jedną rolkę zależy od jej długości. Zestawy transportowe na rolkach przystosowane są do udźwigu elementów mających różne gabaryty i znaczną masę. Wykonane są ze stali węglowej i ocynkowanej. Dzięki zabezpieczeniu pierścieniami segera są bardzo trwałe i odporne na przedwczesne zużycie. Występują również w niestandardowych rozmiarach.

Posted on