Jaką funkcję pełnią podajniki rolkowe w systemach załadunku i rozładunku towarów?

Jaką funkcję pełnią podajniki rolkowe w systemach załadunku i rozładunku towarów?

Przemysł transportowy i logistyka to dziś jedne z najbardziej dynamicznych branż. Większość firm bez względu na to, jaką gałąź przemysłową reprezentują, poszukuje rozwiązań, które będą gwarantowały płynność i bezpieczeństwo w procesie magazynowania, jak również zdrowie ich pracowników. Dlaczego warto zainwestować w podajniki rolkowe? Jaką funkcję pełnią?

Podajniki rolkowe jakie mają zalety?

Na początku warto się zastanowić, jak działają podajniki rolkowe. Możemy wymienić kilka najpopularniejszych rodzajów zastosowań podajników rolkowych:

  • transport ładunków
  • pakowanie
  • kontrola wagowa
  • sortowanie
  • kompletacja

Podobnie jak podpory rolkowe, podajniki rolkowe znacznie ułatwiają pracę szczególnie przy organizowaniu transportu, jak i załadunku oraz rozładunku towarów. Przeładunek produktów o dużej wadze lub wielu małych przedmiotów może stanowić duże wyzwanie, jest również czasochłonne. System rolkowy okazał się, świetnym rozwiązaniem tych problemów. Krótko mówiąc, jest to wygodny i automatyczny transfer produktu przez przenośnik, który może zastąpić prace wykonywane dotychczas przy pomocy wózków widłowych. Podajniki rolkowe zapewniają efektywne rozwiązanie dla transportu wewnętrznego zarówno w centrach logistycznych, przeładunkowych, sortowniach kurierskich, jak i w małych firmach. 

Oszczędność czasu i pieniędzy?

Najważniejszą zaletą wprowadzenia podajników rolkowych do firm jest przede wszystkim oszczędność czasu. Transport odbywa się co najmniej kilka razy szybciej niż poprzez ręczne przenoszenie towaru, zarówno przy jego załadunku, jak i rozładunku. Porównując ceny transportu rozładunkowego za pomocą sprzętu jezdnego do podajników rolkowych, można dojść tylko do jednego wniosku, ten sposób jest znacznie tańszy. Na dłuższą metę będzie to korzystniejsze dla naszej firmy. Wykorzystanie podajników rolkowych w systemach załadunków i rozładunków towarów ma jeszcze jedną ważną zaletę. Pozwala zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, którzy nie będą musieli przenosić nieporęcznych i ciężkich paczek lub skrzyni. Widzimy więc, że podajniki rolkowe mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach nowoczesnego przemysłu i produkcji.

Posted on