Do czego służą podpory rolkowe?

Do czego służą podpory rolkowe?

Podpory rolkowe to bardzo użyteczne przedmioty, dzięki którym procesy przetwarzania oraz obróbki różnego rodzaju elementów są zdecydowanie łatwiejsze. Do czego jednak dokładnie one służą, a także czym się charakteryzują? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Budowa i cechy charakterystyczne podpór rolkowych

Podpory można określić również jako stojaki, które posiadają znaczny zakres regulacji, a także boczne podpory, zapobiegające zsuwaniu się danego materiału z rolki. Różna jest dodatkowo liczba tych ostatnich, a także obciążenie, do którego są one przystosowane. Dlatego też podpory rolkowe zawsze powinny być dobierane ze względu na to, do jakich dokładnie zadań będą służyć. W przypadku naszej oferty zakres regulacji to nawet do 890 mm, natomiast szerokość robocza to aż 320 mm.

Zastosowania podpór rolkowych w różnych branżach

Takie elementy wyposażenia znajdują zastosowanie przede wszystkim w różnego rodzaju przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką. To właśnie w nich podpory sprawdzają się do pił oraz przecinarek taśmowych, których trzymanie przez człowieka byłoby wręcz niemożliwe. Bardzo często używa się ich również podczas procesów obróbki profilów metalowych i rur. Te ostatnie to ponownie elementy ciężkie i długie, co utrudniałoby wykonywanie na nich jakichkolwiek prac.

Co niemniej istotne, takie podpory mogą służyć dodatkowo do transportu powyższych przedmiotów, np. z jednego stanowiska na drugie. To sposób na to, aby przenoszenie poszczególnych elementów było zdecydowanie łatwiejsze i nie wymagało dodatkowych urządzeń, choćby wózków widłowych.

Warto dodatkowo nadmienić, że ze względu na stosunkowo niewysoką cenę tego typu elementów, są one wykorzystywane zarówno w dużych przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką, jak i mniejszych firmach, w tym choćby warsztatach stolarskich.

Jak widać podpory rolkowe to praktyczność, niska cena i wiele zastosowań. Jeśli i Ty poszukujesz tego typu wyposażenia, to koniecznie sprawdź nasz asortyment produktowy i skorzystaj z bieżącej oferty.

Posted on