5 korzyści z używania przenośników rolkowych grawitacyjnych

5 korzyści z używania przenośników rolkowych grawitacyjnych

Podczas transportu czy pakowania produktów wykorzystywanych jest wiele sprzętów i rozwiązań, które mają usprawnić ten proces. Wyzwaniem są duże ładunki, jak na przykład skrzynie, do których przesuwania konieczna jest pomoc dodatkowych urządzeń. Jednym z nich są przenośniki rolkowe grawitacyjne, które są alternatywą rozwiązań wymagających stałego zasilania. Jakie są największe korzyści z takiego wyposażenia?

Czym są i jak działają przenośniki rolkowe grawitacyjne?

Przenośniki rolkowe grawitacyjne są elementem większej linii podajników i taśmociągów wykorzystywanych do załadunku i pakowania towarów. Ułatwiają przemieszczanie pudeł, skrzyni, palet i innych pakunków o regularnych kształtach bez konieczności angażowania siły mięśni. Warto zaopatrywać się w tego typu przenośniki u sprawdzonych producentów tego typu produktów, aby otrzymać nie tylko produkt najlepszej jakości, fachowe doradztwo, ale też zamówić rolki w nietypowych rozmiarach czy konfiguracjach.

Rolki grawitacyjne będące główną częścią przenośnika, wykonywane są najczęściej ze stali nierdzewnej, węglowej, kwasoodpornej, z płaszczem z aluminium. Obracają się swobodnie bez konieczności zapewnienia dodatkowego źródła napędu. Pomaga w tym ciężar ładunku oraz dobrze dostosowany kąt nachylenia rolek, a skrzynie utrzymują się na taśmie dzięki wyprofilowanym wałkom.

Korzyści z użytkowania przenośników rolkowych

Przenośniki rolkowe grawitacyjne to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w magazynach. Do największych zalet korzystania z nich należą:

  • niewielkie koszty eksploatacyjne,
  • automatyzacja procesów pakowania,
  • oszczędność energii,
  • sprawny przepływ towarów o różnych gabarytach i wadze,
  • możliwość regeneracji.

Poza tym są to niezawodne i uniwersalne w działaniu produkty, które łatwo zamontować i są proste w obsłudze, dodatkowo gwarantują oszczędność miejsca, gdyż są ciekawą alternatywą dla wózków widłowych. Jednym słowem warto zainwestować w przenośniki rolkowe jako jeden z najbardziej efektywnych sprzętów pomocnych w ładowaniu i pakowaniu.

Posted on